به وب سایت رسمی شرکت خوش یانار سهند خوش آمدید

تماس با ما :

آیا شوفاژ با گاز کار می کند؟

آیا شوفاژ با گاز کار می کند؟

آیا شوفاژ با گاز کار می کند؟

شوفاژ و رادیاتور از طریق گرمای آبی که توسط پکیج گرم می شود و بر اساس جریان همرفتی انرژی، محیط خانه را گرم می کند. تا بحال برایتان سوال پیش آمده است که آیا شوفاژ با گاز کار می کند؟ انرژی مصرفی پکیج چیست؟ شوفاژ یا رادیاتور با گاز کار می کند یا برق؟ اگر آب قطع شود، پکیج چگونه کار می کند. در ادامه این مطلب از لوکس پن به این سوالات پاسخ می دهیم.

پکیج با گاز کار می کند یا برق؟

پکیج ها جایگزین موتورخانه های قدیمی هستند و به دو نوع دیواری و زمینی تقسيم می شوند. پکیج ها از نظر نوع سوخت دارای انواع برقی، گازی، دوگانه سوز و گازوئیلی هستند. پکیج های گازوئیلی سرو صدای زیادی و مصرف سوخت بالایی دارند و مناسب استفاده در آپارتمان و ساختمان های مسکونی نیستند. بنابراین سوخت مصرفی اکثر پکیج ها برق و گاز است، پکیج های برقی و گازی، صدای بسیار کمتر و مصرف سوخت پایین دارند. پکیج های برقی اغلب دیواری هستند و انرژی مصرفی آنها از طریق برق تامین می شود.در حالیکه پکیج های گازی هم از گاز و هم از برق برای گرم کردن آب استفاده می کنند.

آیا شوفاژ با گاز کار می کند؟

بله شوفاژ ها با گاز کار می کنند. شوفاژ یا رادیاتور بسته به نوع آن می تواند با گاز یا برق کار کند. رادیاتور های برقی اخیرا بسیار محبوب شده اند و دلیل این محبوبیت عدم نیاز آنها به لوله کشی گاز، فضای زیاد و دودکش است. با این حال رادیاتور های گازی نیز قدرت گرمایش بالاتری نسبت به انواع برقی دارند.

پکیج برقی یا گازی؟ کدام بهتر است؟

پکیج برقی یا گازی؟ کدام بهتر است؟

پکیج های گازی و برقی علاوه بر سوخت مصرفی ، در سیستم ساختاری ، روش نصب و نحوه راه اندازی نیز با هم متفاوت هستند.

هر کدام از این پکیج ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. پکیج برقی یا گازی هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند و هر دو کارکرد های خاص خود را دارند. با این حال پکیج های برقی محبوب تر هستند.

در مقایسه پکیج برقی با نوع گازی می تواند گفت که پکیج های برقی نیاز به دودکش ندارند و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند. با این حال هزینه خرید، تعمیر و نگهداری پکیج برقی بیشتر از نوع گازی است. علاوه بر این در پکیج برقی چون از انرژی برق استفاده می شود، هزینه استفاده از این نوع پکیج نیز بالاست. پکیج های گازی به صورت خودکار در حالت گرم شدن بیش از حد، روشن یا خاموش می شود و قدرت بالاتری در تامین گرما و حرارت مورد نیاز محیط خانه دارند.نصب دودکش برای پکیج های گازی الزامی است تا گاز های سمی ناشی از سوختن گاز از طریق دودکش خارج شود. پکیج های برقی چون از شعله احتراق برای گرمایش استفاده نمی کنند، طول عمر بیشتری دارند، اما خطر برق گرفتگی در این نوع پکیج وجود دارد.

مطالب مرتبط: آیا شوفاژ پرده را می سوزاند؟

انتخاب پکیج برقی یا گازی، مسئله‌ای کاملا شخصی و سلیقه‌ای است و هر کس با توجه به سلیقه و نیاز های خود می تواند آنها را انتخاب کند.

نحوه کار پکیج گازی چگونه است؟

پکیج های گازی طبق روال یکسانی کار می کنند. کار پکیج با باز شدن شیر آب گرم آغاز می شود تا جریان آب وارد لوله های آب گرم شود. در این مرحله سنسور پکیج جریان آب را تشخیص می دهد و برد الکترونیکی به طور همزمان باعث ایجاد جرقه و باز شدن گاز می شود. مشعل پکیج گازی، توسط جرقه زن روشن می شود و سپس جرقه زن توسط سنسور تشخیص شعله متوقف می شود. وظیفه گرم کردن آب بر عهده مبدل های حرارتی است که آب را داغ می کنند.

ترموستات موجود در پکیج، دمای آب داغ را اندازه می گیرد تا آن را با دمای تنظیم شده پکیج مطابقت داده و جریان گاز را بر اساس آن تنظیم کند. در مرحله آخر سنسور تشخيص می دهد که شعله خاموش شود و از این طریق مانع جمع شدن گاز در لوله ها می شود.

میزان برق مصرفی رادیاتور چقدر است؟

مقدار برق مصرفی رادیاتورهای برقی به تنظیمات سیستم مرکزی و مقدار گرمایی که تولید می کند، بستگی دارد. به طور کلی رادیاتور ها نسبت به سایر وسایل گرمایشی از انرژی کمتری برای گرم کردن خانه استفاده می کنند. به همین دلیل استفاده از رادیاتور ها، به عنوان روشی کم مصرف و کم‌ هزینه برای گرم کردن محیط زندگی، در میان مردم محبوبیت زیادی دارد.

مزایای استفاده از رادیاتور و شوفاژ

مزایای استفاده از رادیاتور و شوفاژ

استفاده از شوفاژ و رادیاتور به عنوان سیستم گرمایش خانه نسبت به سایر وسایل گرمایش از مزیت های زیادی برخوردار است. از جمله مزایای استفاده از رادیاتور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • هزینه نگهداری و میزان انرژی مصرفی رادیاتور ها در مقایسه با سایر انواع بخاری ها به صرفه تر است.
  • رادیاتور باعث توزیع یکنواخت گرما در محیط خانه می شود و این به اعتدال دما کمک می کند.
  • رادیاتور ها نسبت به سیستم‌های گرمایشی که با فن کار می کنند، بسیار کم صداتر هستند.
  • استفاده از رادیاتور از نظر زیبایی و مطابقت با دکوراسیون بسیار کارآمد است.

مطالب مرتبط: چرا بالای شوفاژ سیاه می شود؟

نکاتی برای بهینه سازی بازده انرژی

رادیاتور ها فارغ از نوع انرژی مصرفی آنها، با رعایت برخی نکات ساده می توانند بازده بیشتری داشته باشند. برای اطمينان از اینکه رادیاتور شما از نظر مصرف انرژی کارآمد است، نکات زیر را دنبال کنید :

  • قرار دادن رادیاتور در محل مناسب :رادیاتور خود را در نزدیکی محلی قرار دهید که می خواهید آنجا را گرم کنید. در این حالت گرما به صورت موثر گردش می کند.
  • عایق کاری خانه: عایق کاری مناسب خانه از اتلاف و هدر رفت گرما جلوگیری می کند و باعث می شود مدت زمان کمتری از وسایل گرمایشی استفاده کنید.
  • استفاده از ترموستات :دمای پکیج را طوری تنظیم کنید تا هوای خانه معتدل باشد نه گرم. گرم کردن بیش از حد خانه باعث خواهد شد تا پنجره ها را باز کنید و این کار باعث هدررفت انرژی می شود.
  • تعمیر و نگهداری رادیاتور :رادیاتور شما باید به طور منظم سرویس شود، تعمیر و نگهداری صحیح باعث میشود تا رادیاتور شما به طور موثر کار کند و عمر طولانی تری داشته باشد .

سخن پایانی

شوفاژ و رادیاتور لوکس پن هم با برق و هم با گاز کار می کند و این بستگی به انرژی مصرفی پکیج دارد. پکیج ها انواع برقی، گازی، دوگانه سوز و گازوئیلی دارند. پکیج ها و شوفاژ های برقی یا گازی مزیتی یا برتری نسبت به یکدیگر ندارند و انتخاب آنها با توجه به شرایط محیط و سلیقه مشتری انجام می شود. شما می توانید  انواع پکیج و رادیاتور های باکیفیت و دارای تیم پشتیبانی مسئول را از لوکس پن تهیه نمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.